TESLİMAT VE İADE ŞARTLARI

 TESLİMAT ŞARTLARI ;

gumusruyasi.com 'dan ya da belirlediği satış noktalarından satın almış olduğunuz tüm ürünler; ATALAR KUYUMCULUK TİC. LTD. ŞTİ. garantisi altındadır.Ürünlerin  işçilik ve ayar kontrolü uzman ekibimizce, eksiksiz olarak yapılmıştır. 

Siparişiniz ÜCRETSİZ ve SİGORTALI olarak gönderilir.(Gönderimlerimiz Yurtiçi olup, Yurtdışı'na gönderim talepleriniz için sipariş vermeden önce lütfen bizimle iletişime geçiniz.)

Siparişiniz stoklarımızda hazır ise 1 ile 3 iş günü, tüm alyans, el işi ürünleri ve stokta hazır olmayan ürünler özel sipariş olarak üretilip 5 ile 10 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Mesai saatleri içerisinde, saat 16:00'a kadar verilen siparişler, ürün merkez stoklarımızda hazır ise aynı gün içinde kargoya verilir. Merkez stok durumunu öğrenmek için sipariş vermeden önce lütfen bizimle aşağıdaki telefon numaralarından veya e-Posta adresinden iletişime geçiniz:

 

Telefon Hattı   : 0286 213 16 23

Mobil               : 0 553 787 00 17

E-Posta           : siparis@gumusruyasi.com

 

Sigorta kapsam koşulu açısından kurye paketi teslim ederken, poşetin hasar alıp almadığını kontrol ediniz. Kargo poşeti hasarlı ise tutanak tutturup kargoyu teslim almayınız.

Tüm gönderilerimiz özel ambalajında ve ürüne özel kutu içerisinde gönderilmektedir.

Siparişlerinizdeki ürün(ler) stoklarımızda mevcut ise 1 - 3 iş günü içerisinde gönderimi gerçekleştirilecektir.

Özel üretim siparişlerinizin (Alyans vb) 5-10 iş günü içerisinde üretilip, üretim sonunda gönderimi gerçekleştirilecektir. 

Özel olarak üretilen siparişlerinizde, gerçekleştirilen üretim sonucunda -+%10 Gramaj farkı doğabilmekte olup, olası daha yüksek oranlarda fiyat farkı talep/iade edilebilmektedir. HAVALE veya EFT ile yapılan siparişlerde, sipariş tutarı 3 iş günü içerisinde ödeme seçeneklerinde bulunan Atalar Kuyumculuk Ltd. Şti. hesaplarına gönderilmez ise siparişleriniz 3 iş günü sonunda iptal edilmiş sayılacaktır.

 

İADE ŞARTLARI: 

 

Ürün iadesi işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri uygulanır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde cayma hakkı kullanılabilir. Cayma hakkının kullanılması için Müşteri'nin, bu süre içinde gumusruyasi.com'a  e-posta veya telefon ile bildirimde bulunması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır. Cayma hakkının (iade hakkının) kullanılması halinde, 3. kişiye veya Müşteri'ye teslim edilen ürünün gumusruyasi.com'a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takiben ürün incelemesi uzmanımız tarafından gerçekleştirilir. İnceleme sonucunda iade alınması uygun olan ürünlerin 14 gün içinde ürün bedeli Müşteri'nin ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. İade edilen ürünün kargo bedeli müşteri tarafından karşılanır.

Müşteri'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde müşteri cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, müşterinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, müşterinin istekleri doğrultusunda taşına yazı yazılan ürünler, altın kısımların üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, müşteri'nin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının (iade  hakkını ) kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firma yetkilisine  tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürünü teslim aldıktan sonra kargo firmasını görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş oluyorsunuz.

İade etmek istediğiniz ürünün , size gönderilen şekliyle, ürün,varsa hediyesi , fatura, irsaliye, sertifika, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz ve hasar almamış şekilde, sayfanın altında bulunan adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir. Bildirim için müşteri hizmetleri İletişim Formu'nu kullanabilir, ya da İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz ve hasar almamış şekilde, sayfanın altında bulunan adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir. Bildirim için müşteri ilişkileri İletişim Formu'nu kullanabilir, ya da info@gumusruyasi.com  adresine e-posta gönderebilirsiniz. gumusruyasi.com'dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

iadesi yapılamaz ikazı ile satılan ürünler  asla iade alınmayacaktır. Altın gelin setlerinde iade alınmamaktadır. Ürünün beğenilmemesi veya üretim kusuru olması durumunda teslim alındığı gün geri iade edilmemesi durumunda değişimi kabul edilmez. Değişim işlemi bir defaya mahsus olmak üzere farklı bir gelin seti ile yapılmaktadır.

İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 7 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir. İadenizin kredi kartı hesabınıza yansıması bankanızın işlem durumuna bağlı olup 2-6 hafta arasında sürmektedir. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.

 

İade,  Değişim ve Tamiratlarınız için ürünlerinizi kargo ile aşağıdaki adrese gönderiniz;

İsim: Atalar Kuyumculuk Tic. Ltd. Şti

Telefon: 0 (286) 213 16 23          

Adres: Çarşı Caddesi no:156 Merkez ÇANAKKALE